Menu

Atrakcje

Ustka oprócz muzeów, zabytków i oczywiście morza, posiada inne atrakcje, które mogą zapewnić rozrywkę w deszczowe dni lub gdy wylegiwanie wolicie zamienić na nieco aktywniejszy wypoczynek.

 

Pomnik Syrenki Usteckiej

phoca_thumb_l_syrenka od frontu

„Legendę o naszej syrence napisał znany pomorski pisarz Franciszek Fenikowski. Morską istotę nazwał Bryzgą Rosową”.
z przewodnika „Szlakiem Syrenki” (wyd. LOT Ustka i Ziemia Słupska)

Najbardziej popularny wśród turystów pomnik stoi w porcie usteckim od 2010 roku. Powstał z inicjatywy Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz społecznego Komitetu Budowy Syrenki pod patronatem burmistrza miasta. Autorem pomnika jest Michał Rosa – artysta-rzeźbiarz pochodzący z Ustki. Dodatkową atrakcją jest możliwość pomachania oddalonym o setki kilometrów krewnym i znajomym, co umożliwia kamera znajdująca się przy wejściu na molo. „Instrukcja obsługi” dla pozdrowień dostępna jest na tablicy umieszczonej przy Syrence.

Restauracja „Syrenka”

restauracja_syrenka

Lokal zyskał sławę dzięki wizycie restauratorki, Magdy Gessler („Kuchenne Rewolucje”, sezon 5, odcinek 4). Serwuje głównie dania rybne, a do każdego posiłku podawana jest urocza przystawka – maleńka wędzona szprotka. Ryba jest wędzona na miejscu, niemal na oczach klientów, lecz zapach nie jest zbyt natarczywy, co świadczy o jej świeżości. Godna polecenia jest wyśmienita zupa dyniowa (próbowaliśmy, wiemy co mówimy!). Warto tu zajrzeć choćby z ciekawości. „Syrenki” szukajcie na deptaku przy ul. Marynarki Polskiej 32, naprzeciwko Starej Poczty.

Więcej informacji…

 

Galeon piracki „Dragon”

SAM_0789

Bez wątpienia niezapomnianym przeżyciem jest rejs, w który codziennie wypływa piracki galeon „Dragon”. Na pełnym morzu można podziwiać urzekające widoki. W trakcie rejsu dzieci mają możliwość przystąpić do ceremonii „ślubowania” na pirata, a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymują dyplom wraz z nadanym pirackim imieniem. Dorośli mają niepowtarzalną okazję zwiedzić zakamarki statku i zrobić sobie pamiątkowe selfie z piratem, umilającym nam rejs przyjemną gawędą. Szczególnie godne polecenia są romantyczne rejsy o zachodzie słońca – gwarantujemy, że dostarczą zakochanym (i nie tylko) wielu pozytywnych emocji. Po godzinie 21:00 zacumowany w porcie galeon zamienia się w szaloną dyskotekę, na której mogą potańczyć wszyscy wielbiciele wakacyjnych imprez.

 

Parki linowe

Park_linowy

Idąc ulicą Wczasową, warto zboczyć na Trakt Solidarności, który doprowadzi nas do parku linowego, oferującego doskonałą, wyzwalającą adrenalinę rozrywkę. Z wysokości nadmorskich sosen można podziwiać morze i pobliskie wydmy. Wyznaczone są 3 trasy: trudna, średnia i dla dzieci.

Dla profesjonalistów lub miłośników większych wrażeń, polecamy park linowy znajdujący się w Dolinie Charlotty. Można tam skorzystać ze zjazdu tyrolskiego nad jeziorem. Jako że tamtejsze trasy znajdują się w lesie, są dłuższe niż te usteckie na wydmach.

Więcej informacji…

 

Park Historii i Rozrywki „Twierdza Ustka”

Czynny codziennie, przez cały rok park stanowi wspaniałą propozycję dla miłośników historii II wojny światowej. Przewodnicy ciekawie opowiadają o dziejach tzw. Baterii Blüchera, budowanej na przełomie 1938/1939 roku. Dojście na zachodnią część Ustki, gdzie znajdują się bunkry ułatwia kładka portowa, czynna przez cały rok. W sezonie letnim na terenie parku odbywa się kiermasz militarny, działa także strzelnica ASG dająca niepowtarzalną okazję do oddania strzałów z replik broni z czasów II wojny światowej. Ponadto w ofercie parku znajduje się tor łuczniczy oraz paintball.

Więcej informacji…

Ustecka tężnia solankowa

W tym tradycyjnym obiekcie przyrodoleczniczym wykorzystywane jest naturalne bogactwo Ustki – woda solankowa, pozyskiwana z miejscowego złoża leczniczego „Ustka1”. Tężnia pracuje automatycznie w godzinach 8.00 – 22.00. Obiekt czynny będzie przez 8 miesięcy w roku, a solanka jest wymieniana co dwa miesiące. Tężnia znajduje się przy ul. Marynarki Polskiej, w sąsiedztwie kina „Delfin”.

Więcej informacji…