Menu

Atrakcje

Ustka oprócz muzeów, zabytków i oczywiście morza, posiada inne atrakcje, które mogą przyciągnąć w dni bardziej pochmurne lub gdy znudzi nam się wylegiwanie na plaży.

 

Pomnik Syrenki Usteckiej

phoca_thumb_l_syrenka od frontu

„Legendę o naszej syrence napisał znany pomorski pisarz Franciszek Fenikowski. Morską istotę nazwał Bryzgą Rosową”.
z przewodnika „Szlakiem Syrenki” (wyd. LOT Ustka i Ziemia Słupska)

Najbardziej popularny wśród turystów pomnik, stoi w porcie usteckim od 2010 roku. Powstał z inicjatywy Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz społecznego Komitetu Budowy Syrenki pod patronatem burmistrza miasta. Autorem pomnika jest Michał Rosa – artysta-rzeźbiarz pochodzący z Ustki. Dodatkową atrakcją jest możliwość pomachania oddalonym o setki kilometrów krewnym. Ułatwia to kamera znajdująca się przy wejściu na molo. „Instrukcja obsługi” dla pozdrowień znajduje się na tablicy umieszczonej przy Syrence.

Restauracja „Syrenka”

restauracja_syrenka

Lokal zyskał sławę dzięki wizycie restauratorki, Pani Magdy Gessler. Specjalnością jest wędzona rybka. Można tam zjeść dania rybne, a do każdego posiłku podawana jest urocza przystawka – maleńka wędzona szprotka. Ryba jest wędzona na miejscu, niemal na oczach klientów, lecz zapach nie jest zbyt natarczywy, co świadczy o jej świeżości. Godna polecenia jest także wyśmienita zupa dyniowa. Warto tu zajrzeć choćby z ciekawości. „Syrenki” szukajcie na deptaku przy Marynarki Polskiej, naprzeciwko Starej Poczty.

Więcej informacji…

 

Rejs galeonem pirackim „Dragon”

SAM_0789

Bez wątpienia niezapomnianym przeżyciem w sezonie jest rejs, w który codziennie, co godzinę zabierze Państwa piracki galeon „Dragon”. W rytm muzyki, wypływa na pełne morze, by mogli Państwo podziwiać widoki. W trakcie rejsu odważne dzieci mogą zostać „ślubowane” na pirata, na dowód którego otrzymają dyplom wraz z nowo nadanym pirackim imieniem, a dorośli mają niepowtarzalną okazję zwiedzić zakamarki statku i zrobić sobie pamiątkowe selfie z piratem, umilającym nam rejs przyjemną gawędą. Szczególnie godne polecenia są romantyczne rejsy o zachodzie słońca – gwarantujemy, że dostarczą zakochanym (i nie tylko) wielu pozytywnych emocji. Po godzinie 21:00 zacumowany w porcie galeon zamienia się w szaloną dyskotekę, na której mogą potańczyć wszyscy wielbiciele wakacyjnych imprez.

 

Parki linowe

Park_linowy

Idąc ulicą Wczasową, można zboczyć na Trakt Solidarności, który jest ścieżką prowadzącą na plażę. Doprowadzi nas do parku linowego, oferującego doskonałą rozrywkę na sosnach usteckich wydm. Z wysokości można podziwiać widok na morze. Wyznaczone są 3 trasy: trudna, średnia i dla dzieci.

Dla profesjonalistów lub amatorów większych wrażeń polecamy park linowy znajdujący się w Dolinie Charlotty pod Słupskiem. Można tam skorzystać ze zjazdu tyrolskiego nad jeziorem. Jako że  tamtejsze trasy znajdują się w lesie, są dłuższe niż te usteckie na wydmach.

Więcej informacji…

 

Park Historii i Rozrywki „Twierdza Ustka”

Czynny codziennie, przez cały rok park stanowi wspaniałą propozycję dla miłośników historii II wojny światowej. Przewodnicy ciekawie opowiadają o dziejach tzw. Baterii Blüchera, budowanej na przełomie 1938/1939 roku. Dojście na zachodnią część Ustki, gdzie znajdują się bunkry ułatwia nam kładka w porcie, czynna przez cały rok. W sezonie letnim na terenie parku odbywa się kiermasz militarny, działa także strzelnica ASG dająca niepowtarzalną okazję do oddania strzałów z replik broni z czasów II wojny światowej. Ponadto w ofercie parku znajduje się także tor łuczniczy oraz paintball.

Więcej informacji…